حداقل حقوق کارمندان و کارکنان دولت در سال 1401
۱۴۰۰/۰۹/۱۵ تاریخ انتشار

بروزرسانی در 5 مرداد 1401

احتمال افزایش حقوق برخی کارمندان در سال 1401


بروزرسانی در 27 بهمن 1400

عیدی کارکنان دولت اعلام شد

سخنگوی دولت:

 • هیئت دولت عیدی پایان سال کارکنان دستگاه‌های اجرایی را یک میلیون و 600 هزارتومان تعیین کرد.
 • همچنین درراستای سیاست‌های کلی خانواده مقرر شد در چارچوب اعتبارات قانونی به کارکنان متأهل مشمول کمک‌هزینه عائله‌مندی و اولاد 400 هزارتومان و به ازای هرفرزند تحت تکفل هم 150 هزار تومان پرداخت گردد.

حداقل حقوق کارکنان دولت در سال 1401

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه:

 •  کمیسیون تلفیق 4 بهمن 1400 تبصره 12 لایحه بودجه درباره حقوق و دستمزد  کارکنان دولت در سال 1401 را تصویب کرد که به موجب آن حداقل حقوق کارکنان پنج میلیون و 600 هزار تومان تعیین شد دولت در لایحه حداقل حقوق را چهار میلیون و 500 هزار تومان پیش بینی کرده بود.

جدول میزان افزایش خالص و ناخالص حقوق کاکنان دولت در سال 1401

 • میزان واقعی افزایش حقوق پس از کسر مالیات بر اساس مصوبات کمیسیون تلفیق به شرح زیر است:

https://www.shabakeh-mag.com/sites/default/files/images/body/photo_2022-02-14_22-56-02.jpg


بروزرسانی 4 بهمن

حداقل حقوق کارمندان و کارکنان دولت در سال 1401 مبلغ پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ گفت که کمیسیون تلفیق تصویب کرد که در سال آینده حداقل حقوق کارکنان پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان باشد.

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق امروز تبصره ۱۲ لایحه بودجه درباره حقوق و دستمزد را تصویب کرد که به موجب آن حداقل حقوق کارکنان پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد دولت در لایحه حداقل حقوق را چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش بینی کرده بود.

متن مصوبه کمیسیون تلفیق به شرح زیر است:

حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات به طور متوسط به میزان ده درصد (۱۰%) به شرح زیر به گونه‌ای افزایش می‌یابد تا طبقات پایین‌تر از درصد افزایش بیشتری برخوردار شوند.

در حکم کارگزینی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر مذکور، مبلغ پنج میلیون و سیصد و سی و هشت هزار (۵.۳۳۸.۰۰۰) ریال معادل ۱۷۰۰ امتیاز برای مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری و یا معادل این امتیاز برای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت و مشمولین مقررات خاص، در سطری جداگانه با عنوان افزایش حقوق سال ۱۴۰۱ درج می‌گردد که مشمول کسور بازنشستگی است و در محاسبه هیچ کدام از امتیازات مربوط به حقوق و مزایای مستمر و فوق‌العاده‌ها و نظایر آن قابل محاسبه نیست. علاوه بر مبلغ مذکور، ضریب حقوق به میزان (۳%) افزایش می‌یابد.

پس از اعمال افزایشات موضوع بند ۱_ ۱ مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغع قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین (مشخص) و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیرایزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد نباید از پنجاه و شش ریال کمتر باشد.

تفاوت تطبیق موضوع ماده (۷۸) قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم حقوق، بدون تغییر باقی می‌ماند.

منبع: ایسنا


بروزرسانی 20 دی

نحوه افزایش حقوق کارمندان و کارکنان دولت در سال 1401

 سخنگوی دولت: سال آینده میزان افزایش حقوق کارکنان دولت ۱۰ درصد نیست بلکه میانگین افزایش حقوق تمام کارکنان دولت ۱۰ درصد است. 

میزان افزایش حقوق، ۲۹ درصد برای حداقل حقوق است و بقیه هم به‌صورت پلکانی افزایش می‌یابد. حقوق تا ۵ میلیون تومان هم مالیات ندارد.
 کسانی که پایه حقوق پایین‌تری دارند افزایش بیشتر و آنها که پایه حقوق بالاتری دارند افزایش کمتری خواهند داشت.

منبع: فارس


بروزرسانی 28 آذر

افزایش حقوق اغلب کارمندان در سال آینده بالای 20 درصد خواهد بود

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی درباره میانگین ده درصدی افزایش حقوق در بودجه سال آینده اظهار کرد:

 • اینکه می‌گویید میانگین 10 درصد تعبیر درستی نیست. شما نباید میانگین را در نظر بگیرید. چرا که در بودجه افزایش حقوق به صورت پلکانی در نظر گرفته شده است و چون متوسط حقوق کارمندان پایین است لذا درصد افزایش آنها بالاتر است، یعنی بین 6،7 درصد تا 29 درصد خواهد بود.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق اغلب کارمندان در سال آینده بالای 20 درصد خواهد بود، افزود:

 • در سال آینده افرادی که حقوق کمتری می گیرند تا 29 درصد افزایش شامل حالشان می‌شود.
 •  کسانی که حقوق متوسط به بالا دریافت می کنند بیش از 20 درصد افزایش حقوق خواهند داشت.
 •  آنهایی که حقوق بالایی دارند نیز درصد افزایش شان زیر 10 درصد است. همین باعث شده میانگین 10درصد باشد.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد:

 • ما این رویکرد بودجه را قبول داریم که افزایش به صورت پلکانی معکوس باشد به این معنا که هرچه کمتر حقوق می گیرند افزایش بیشتری خواهند داشت و حقوق های بالا افزایش کمتری دارند. ما این موضوع را در جریان رسیدگی به بودجه مورد بررسی قرار می دهیم که احیانا اگر این شیوه برای اکثریت کارمندان تاثیر کمتری داشته باشد آن را به نفع اکثر کارمندان تغییر می‌دهیم.

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه براساس لایحه بودجه 1401 کسانی که حقوق های زیر 10 تومن دریافت می کنند درصد افزایش حقوقشان حدود 20 درصد خواهد بود، درباره تناسب میزان افزایش حقوق ها با نرخ تورم اضافه کرد:

 • همیشه نرخ افزایش حقوق عین تورم در نظر گرفته نمی شود. ضمن اینکه نرخ 20 تا 25 درصد افزایش حقوق نرخ قابل توجهی است. مهم این است که ما جلوی تورم را بگیریم وگرنه همین که حقوق ها افزایش پیدا کند خودش به افزایش تورم دامن می‌زند و افزایش تورم هم به ضرر حقوق بگیران است.
 • ** رویکرد دولت این است که جلوی تورم را بگیرد. وقتی این تورم کنترل شود به نفع کسانی است که حقوق ثابت دارند یعنی کارمندان و کارگران و بازنشستگان. ما این رویکرد را در بودجه تقویت می‌کنیم که بودجه تورم زا نباشد و ترمز رشد حجم نقدینگی گرفته و کنترل شود.

منبع: ایسنا


بروزرسانی 21 آذر

افزایش حقوق کارمندان از 5 تا 29 درصد 

براساس بودجه سال 1401 احکام ذیل در بودجه حقوق افرادی که از متوسط حقوق کمتر می‌گیرند از حقوق افرادی که از متوسط بیشتر می‌گیرند، بیشتر رشد خواهد کرد و فاصله حقوق‌ها کاهش می‌یابد: 

 • افزایش ناخالص حقوق به صورت پلکانی معکوس از 29% تا 5%
 • حداقل مبلغ مندرج در احکام کارگزینی با 29% رشد از 35 میلیون ریال به 45 میلیون ریال افزایش می‌یابد
 • 1700 امتیاز در احکام کارگزینی تمامی کارکنان اضافه می‌شود که معادل مبلغ ثابت 533.800 تومان می‌باشد.
 • ضریب ریالی با 3% رشد از 3048 به 3140 تغییر می‌کند.
 • برای بازنشستگان نیز مبلغ 533.800  تومان ثابت و 3% رشد اعمال می‌گردد.

منبع: اقتصاد نیوز

کارمندان دولت در سال 1401 چقدر حقوق می‌گیرند؟

بروزرسانی: 21 آذر

جزئیات لایحه بودجه 1401 منتشر شد

رئیس جمهور بودجه 1401 را امروز 21 آذر 1400 به مجلس می‌آورد.

در ماده واحده لایحه بودجه پیشنهادی دولت آمده است:

 • بودجه سال 1401 کل کشور از حیث منابع و مصارف بالغ بر سی و شش میلیون و سیصد و ده هزار و هفتصد و چهار میلیارد و ششصد و بیست و هشت میلیون (36.310.704.628.000.000) ریال است. 
 • در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی در رابطه با پرداخت ارز ترجیحی نشده و نشان از اقدام دولت برای حذف ارز 4200 دارد 
 • حداقل حقوق کارکنان برای سال 1401 چهار میلیون و 500 هزار تومان است به طوری که تاکید شده بعد از اعمال افزایش‌های پیش بینی شده نباید دریافتی کارکنان کمتر از چهار میلیون و 500 هزار تومان باشد.

دانلود لایحه بودجه 1401


بروزرسانی: 15 آذر

حقوق کارکنان دولت از سال 1401 چند درصد افزایش می‌یابد؟

حداقل حقوق  کارمندان دولت سال 1401 شاید 4.5 میلیون تومان بشود

نیکزاد،نایب رئیس مجلس:
 • دولت دوازدهم به صورت غیرقانونی 37 هزار میلیارد تومان بودجه یکی از وزارتخانه‌ها را افزایش داده که این مسئله زمینه نارضایتی برخی کارکنان دیگر شده و انتظار می‌رود حقوق کارکنان در سال آینده 10 درصد افزایش یابد.
 • حذف ارز 4200 تومانی با تایید اکثریت مجلس در اختیار اقشار مختلف مردم به ویژه نیازمندان و کارکنان قرار می‌گیرد که به همین منظور در این زمینه اکثریت مجلس موافق حذف ارز هستند.
 • براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در لایحه بودجه سال 1401، حداقل حقوق سال 1401 کارمندان دولت از 3.5 میلیون تومان به 4.5 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

طبق آیین نامه داخلی مجلس، دولت تا 15 آذرماه باید لایحه بودجه سال بعد را به مجلس تقدیم کند. با این حساب دوشنبه (15 آذر) موعد ارائه لایحه است. از آنجایی روزکاری مجلس سه شنبه خواهد بود و با توجه به بررسی تبصره‌ها و ارقام کلان بودجه سال آینده در هیات وزیران،‌ زمان ارائه 5 روز کاری به تعویق افتاد.

جزییات بودجه نشان می‌دهد حداقل حقوق بگیران دولتی، سال 1401 مبلغ 4.5 میلیون تومان دریافتی خواهند داشت. یک مقام آگاه در سازمان برنامه و بودجه در این باره می‌گوید: حداقل حقوق کارمندان در سال جاری 3.5 میلیون تومان است که برای سال بعد به 4.5 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

29 درصد افزایش حقوق  1401 برای حداقل بگیران دولتی

وی تاکید کرد: طبق بخشنامه بودجه و تصمیمات گرفته شده متوسط افزایش کارمندان در لایحه بودجه سال 1401 بالغ بر 10 درصد پیش بینی شده است. به عبارت دیگر حداقل بگیران 29 درصد افزایش حقوق را تجربه می‌کنند و هر چقدر حقوق بالاتر برود به همان نسبت ضریب افزایش حقوق کاهشی می‌شود.

این مقام مطلع بیان داشت: معافیت مالیاتی حقوق برای سال آینده نیز 5 میلیون تومان پیش بینی شده است.

 طبق قانون بودجه سال جاری معافیت حقوق سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (84) قانون مالیات‌های مستقیم در سال 1400 مبلغ چهارصد و هشتاد میلیون (480.000.000) ریال تعیین شده است.

  پویشی با عنوان (افزایش حقوق کارکنان دولت حداقل برابر با تورم) ثبت کرده‌اند، شما هم در صورت تمایل می‌توانید به این پویش بپیوندید.

منبع: فارس

افزایش حقوق یا افزایش تورم در سال 1401؟

 •  بر اساس وضعیت موجود دولت با کسری بودجه مواجه است و یکی از راه‌های جلوگیری از این کسری و جلوگیری از افزایش تورم، افزایش ندادن حقوق کارمندان دولت در سال آینده است.
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه از برنامه افزایش حقوق کارکنان در سال 1401 رونمایی کرده است.
 • برنامه‌ای که نشان می‌دهد حقوق برخی از افراد نهایتا 10 درصد بیشتر می‌شود و حقوق برخی دیگر بیش از 30 درصد.

مطالعه متن کامل خبر 


نقشه راه رشد غیرتورمی دولت تدوین شد

 • خاندوزی وزیر اقتصاد دولت ابراهیم رییسی اخیرا از سندی با عنوان «نقشه راه رشد غیرتورمی» رونمایی کرد که به گفته خودش، مسیر 2 سال آینده را نشان می‌دهد.
 •  این فایل 50 صفحه‌ای از چند جهت حائز اهمیت است؛ نخست اینکه بعد از صحبت‌های خاندوزی در زمان رای اعتماد، این دومین و چه بسا مهمترین منبعی است که از آن می‌توان برای تحلیل و پیش‌بینی رویکرد جدید وزارتخانه اقتصاد استفاده کرد.
 • اما اهمیت دیگرش به لابلای سطور این گزارش بازمی‌گردد. به نظر می‌رسد وزارت اقتصاد با تمام وجود به اهمیت کنترل تورم و خطرات محتمل در صورت مدیریت اشتباه آگاه است و در همین گزارش هم هشدار می‌دهد که تورم‌های بالاتر، نامحتمل نیست!
 • یکی از موارد جالب در این گزارش اما بندی است که از آن می‌توان افزایش حقوق‌های سال 1401 را پیش‌بینی کرد؛ آیا سال آینده کارمندان دولت باید انتظار رشد حدودا 10 درصدی حقوق خود را داشته باشند؟

​سرفصل‌های نقشه راه رشد غیرتورمی دولت

مهار پایدار تورم و رونق تولید 

 • دو مؤلفه مهار پایدار تورم و رشد آفرینی و رونق تولید مدنظر قرار گرفته است و راهکارهای کوتاه مدت مهار پایدار تورم از طریق کاهش فشار بر تراز ارزی و مهر نوسانات ارزی و کاهش انتظارات تورمی خواهد بود.

متن کامل نقشه راه رشد غیر تورمی را می‌توانید از اینجا ** نقشه راه رشد غیر تورمی** دریافت کنید.


جزئیات افزایش حقوق 1401 

آنطور که رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد در سال 1401 افزایش حقوق کارکنان پلکانی و احتمالا از 10 تا بالای 30 درصد خواهد بود.

در بخشنامه بودجه سال 1401دستگاه‌های دولتی مکلف شدند میزان افزایش حقوق کارکنان را به طور متوسط 10 درصد در نظر بگیرند که اعلام این میزان با توجه به شرایط تورمی با واکنش‌هایی از جمله برخی نمایندگان مجلس  همراه بود.

اما این‌که جریان افزایش حقوق کارکنان در سال 1401 به چه صورتی است، در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی از میرکاظمی – رئیس سازمان برنامه و بودجه مورد سوال قرار گرفت و وی توضیحاتی ارائه کرد.

نمی شود بخاطر کارکنان تمام مردم در سختی باشند

میرکاظمی با بیان این‌که در سال 1401 افزایش حقوق به صورت پلکانی انجام خواهد شد، اظهار کرد:

 • بر این اساس تلاش بر این است که حداقل افزایش اعمال شده ولی حقوق‌های پایین ممکن است تا بالای 30 درصد نیز افزایش یابد اما کسانی که چندین بار افزایش حقوق داشته‌اند کمترین درصد رشد را خواهند داشت، بنابراین افزایش حقوق برای تمامی کارکنان یکسان نیست.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر در یک چرخه منفی حقوق قرار گرفته‌ایم، یادآور شد:

 • اکنون به طور مرتب تورم ایجاد می‌شود و به دنبال آن حقوق‌ها افزایش پیدا می‌کنند که برای تامین منابع آن خلق پول شده و به دنبال این جریان با افزایش پایه پولی و افزایش نقدینگی تورم رشد می‌کند به عبارتی 20 درصد افزایش حقوق برای کارکنان اعمال می‌کنیم، ولی تورم برای عموم مردم ایجاد می‌شود. دولت به سمتی حرکت خواهد کرد که خلق پول صورت نگرفته و به این صورت نباشد که برای پرداخت حقوق کارکنان که سهم محدودی در جامعه دارند تبعات و تورم آن کل مردم را تحت فشار قرار دهد.

 متاسفانه در حال حاضر بهم ریختگی بالایی در وضعیت حقوق وجود دارد به طوری که مصوباتی را گرفته‌اند که افزایش بالای حقوق را برای برخی کارکنان ایجاد می‌کند، اما مثلا جوان تحصیلکرده‌ای که تازه وارد سیستم می‌شود حقوق پایینی دارد، اما برنامه ما این است تا سه سال آینده بتوانیم شرایط را تغییر دهیم.

در بودجه 1401 از منابع صندوق استفاده نخواهد شد

اما در ادامه رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر استفاده دولت در بودجه سال جاری و بودجه سال 1401 از منابع صندوق توسعه ملی توضیح داد:

 • ما به هیچ عنوان برنامه‌ای برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در بودجه سال آینده نخواهیم داشت و به سمت خلق پول نمی‌رویم حتی این موضوع را در بخشنامه نیز تاکید کرده‌ایم. استفاده دولت از منابع صندوق توسعه ملی بودجه‌ای نخواهد بود مگر برای پیشرانی اقتصاد و پروژه‌های بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت در توسعه کشور.

میرکاظمی با بیان این‌که در بودجه امسال از منابع صندوق توسعه ملی استفاده شده است یادآور شد:

 • این نیز براساس مصوبه قانون بودجه و مجوز صادره از مازاد 20 درصد بوده که در نیمه اول سال استفاده شد و احتمالا در نیمه دوم سال نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به این‌که نگاه دولت قبل این بود که همانطور که پول وارد صندوق می‌شود در فشارهای اقتصادی و تنگناها نیز از آن استفاده کند، اظهار کرد:

 • بر این اساس برداشت‌هایی از منابع صندوق صورت گرفته که در برخی موارد مانند مهار آب‌های مرزی اقدام پسندیده بود ولی در مواردی براساس ضروریات دولت صورت گرفته که تا حد ممکن سعی می‌شود اینگونه از منابع صندوق استفاده نکنیم هر چند منابعی که با مجوز رهبری برداشت شده به صورت تسهیلات است و باید بعد از بررسی و محاسبات صورت گرفته به صندوق بازگردد.

منبع خبر: ایسنا


عیدی سال 1401

 یک میلیون 650 هزار تومان

مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بخشنامه بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را ابلاغ کرد.

عیدی سال 1401 شرکت های دولتی اعلام شد

 • اعلام سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها وموسسات انتفاعی وابسته به دولت از تعیین عیدی یک میلیون 650 هزار تومانی برای سال 1401 حکایت دارد که البته علی‌الحساب است.
 • ابلاغ بخشنامه بودجه 1401، شرکت‌های دولتی، بانکها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت به روال چند سال اخیر، قبل از ابلاغ بخشنامه کل بودجه سال آینده صورت گرفته است و هر چند پیش‌بینی‌ها اولیه بوده و در نهایت در بخشنامه کل و لایحه بودجه اعداد و ارقام کلان مشخص خواهد شد، ولی نمایی کلی از برنامه مالی دولت را نشان می‌دهد.
 • در بخشنامه بودجه شرکت‌ها در مورد پیش بینی عیدی 1401، اعلام شده است که مبلغ پاداش پایان سال در بودجه پیشنهادی یک میلیون و 650 هزار تومان علی‌الحساب پیش بینی می‌شود و مبلغ قطعی آن به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
 • این پیش بینی برای عیدی کارکنان دولت نیست و فعلا در بخشنامه بودجه شرکت‌ها آمده ولی در نهایت رقم عیدی کارکنان هر دو بخش متفاوت نخواهد بود.

آیا عیدی سال 1401 قطعی است؟

 • رقم یک میلیون و 650 هزار تومانی عیدی سال 1401 نیز نهایی نیست و با تغییرات ضریب حقوق دستخوش افزایش خواهد شد.
 • این در حالی است که در بودجه سال گذشته عیدی کارکنان یک میلیون و 200 هزار تومان پیش‌بینی شد، ولی در نهایت با توجه به تغییرات ضریب، هیات دولت در پایان سال میزان عیدی را یک میلیون و 500 هزار تومان تعیین کرد.
 • در بودجه 1400 نیز میزان عیدی کارکنان در پایان سال یک میلیون و 500 هزار تومان برآورد شده بود که ممکن است با تغییرات اعمال شده در هیات دولت رقمی بالاتر مصوب شود.

حداقل دستمزد کارگران (حقوق پایه) در سال 1401

 • به محض اعلام میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال 1401 این مطلب بروزرسانی خواهد شد.

در ادامه مطلب می‌توانید جدول افزایش حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال 1400 را مطالعه نمایید.  

حداقل دستمزد کارگران (حقوق پایه) در سال 1400 مشخص شد

 • حد اقل دستمزد سال 1400 (ماه 30 روزه): 2.655.495 تومان   

 • بن کارگری سال 1400 (ماهانه): 600.000 تومان  

 • حق مسکن سال 1400 (ماهانه): 450.000 تومان  

 • حق اولاد (هر فزرند) سال 1400 (ماهانه): 265.492 تومان  

 • پایه سنوات سال 1400 (ماهانه): 140.000 تومان ​ 


حداقل حقوق (حقوق پایه) یک کارگر مجرد بدون سابقه در سال 400 چقدر است؟

 • 3 میلیون و 705 هزار و 495 تومان

** توجه: برای هر سال سابقه رقم 140.000 تومان را به رقم بالا اضافه کنید

مثال: کارگر مجرد با یک سال سابقه:

 • 3.705.495+140.000= 3.845.495 تومان در ماه

حداقل حقوق (حقوق پایه) یک کارگر متاهل (با یک فرزند) بدون سابقه در سال 400 چقدر است؟

 • 3 میلیون و 970 هزار و 987 تومان

 ** توجه: برای هر فرزند رقم 265.492 تومان را به رقم بالا اضافه کنید

مثال: کارگر متاهل با 2 فرزند بدون سابقه:

 • 3.970.987+265.492= 4.236.479 تومان در ماه

 

حداقل حقوق (حقوق پایه) یک کارگر متاهل (با یک فرزند) با یک سال سابقه در سال 400 چقدر است؟

 • 4 میلیون و  110 هزار و 987 تومان

** توجه: برای هر سال سابقه رقم 140.000 تومان را به رقم بالا اضافه کنید

 ** توجه: برای هر فرزند رقم 265.492 تومان را به رقم بالا اضافه کنید


نحوه محاسبه اضافه کار ساعتی کارگران در سال 1400

فرمول محاسبه اضافه‌کاری

 • اضافه‌کاری حقوﻕ پایه تقسیم بر 220 (ساعت)  ضربدر 140 % ضربدر ساعاﺕ اضافه‌کاری

 • مثال 2 ساعت اضافه کاری: 2.655.495 / 220 * 140%  * 2 = 33.797 تومان

1 ساعت اضافه کاری در سال 400: 16,898 تومان

2 ساعت اضافه کاری در سال 400: 33.797 تومان

3 ساعت اضافه کاری در سال 400: 50,695 تومان

4 ساعت اضافه کاری در سال 400: 67,594 تومان

5 ساعت اضافه کاری در سال 400: 84,493 تومان

 • یک ساعت جمعه کاری: 48/303 ریال
 • یک ساعت شب کاری:  42/265 ریال
 • حق شیفت 10% در ازای 30 روز شیفت صبح و عصر: 2/655/495 ریال
 • حق شیفت 15% در ازای 30 روز شیفت صبح، عصر و شب: 3.983.242 ریال
 • حق شیفت 22.5% در ازای 30 روز شیفت صبح و شب یا عصر و شب: 5/974/863 ریال
 • حق شیفت 35 % در ازای 30 روز شیفت ثابت (23 الی 6): 9/294/232 ریال

جدول کامل حقوق و مزایای کارگران 1400

جدول کامل حقوق و مزایای کارگران 1400

فرمول های محاسبه مزایای قانون کار مورد استفاده در جدول بالا

فرمول محاسبه مزد هر ساعت کار :

 • مزد روزانه تقسیم بر 7.33 (هفت و سی و سه صدم)

فرمول محاسبه اضافه کاری قانون کار :

 • مزد ساعتی ضربدر 1.4 (یک و چهاردهم) ضربدر ساعات اضافه کار

فرمول محاسبه جمعه کاری قانون کار :

 • مزد ساعتی ضربدر 0.4 ( چهاردهم) ضربدر ساعات جمعه کاری

فرمول محاسبه شب کاری قانون کار :

 • مزد ساعتی ضربدر 0.35 (سی و پنج صدم) ضربدر ساعات شب کاری

فرمول محاسبه سنوات سالانه :

 • سابقه کار به سال ضربدر حقوق ماهیانه

فرمول محاسبه سنوات ماهانه :

 • سابقه کار به ماه ضربدر 2.5 (دو و نیم) ضربدر مزد روزانه کارگر

فرمول محاسبه عیدی و پاداش سالانه :

 • سابقه کار به سال ضربدر دوبرابرآخرین حقوق ماهیانه

فرمول محاسبه سنوات ماهانه :

 • سابقه کار به ماه ضربدر 5 ضربدر آخرین مزد روزانه کارگر

 

نحوه محاسبه سایر سطوح مزدی کارگران سال 400

منظور از سایر سطوح مزدی، میزان پایه حقوق و مزدی است که سال گذشته بیش از رقم حداقل دستمزد ( یک میلیون و 910 هزار تومان) مصوب شورای عالی کار بوده است.

روش محاسبه برای سال 1400:

 • حقوق پایه سال 99 (× 1.26 درصد افزایش حقوق) + عدد ثابت سال 1400 ( 2.483.555 ریال 30 روز) = حقوق پایه سال 1400

جدول حقوق و مزایای کارگران (ماه 30 روزه و 31 روزه) سال 400

جدول حقوق و مزایای کارگران سال 400


جدول عیدی کارگران در سال 1400 بر اساس تعداد ماه کارکرد:

حداقل عیدی کارگران سال 1400

 • 5 میلیون و 310 هزار و 984 تومان (12 ماه کارکرد)

حد اکثر عیدی کارگران سال 1400

 • میلیون و 966 هزار و 474 تومان

** توجه: محاسبه عیدی کارگران سال 1400: حقوق پایه (2.655.492 تومان) ضربدر 2 تقسیم بر 12 ضربدر تعداد ماه کارکرد درسال.

جدول عیدی کارگران سال 1400 بر اساس تعداد ماه کارکرد:

*** جلسه تعیین دستمزد کارگران پس از حدود 5 ساعت مذاکره فشرده با تصویب افزایش 39 درصدی حداقل دستمزد سال 1400 به پایان رسید.

*** اعضای شورای عالی کار همچنین با افزایش مبلغ کمک هزینه مسکن و بن خواربار موافقت کردند و بر این اساس بن خواربار کارگران را 450 هزار تومان و حق مسکن کارگران را 600 هزار تومان به تصویب رساندند.

حداقل دستمزد برای سایر مشاغل در سال 1400- 23 اسفند 99

*** حداقل دستمزد برای سایر سطوح مزدی در سال 1400 در شورای عالی کار با 26 درصد به تصویب رسید.
" بروز‌رسانی شده در 21 اسفند 99 "

سه احتمال در مورد افزایش حقوق کارگران سال 1400

حقوق 1400 کارگران با 25% افزایش:

 • روزانه: 63.680 تومان
 • ماهانه:2.388.033 تومان      

حقوق 1400 کارگران با 25% افزایش:

 • روزانه: 79.601 تومان
 • ماهانه:2.388.033 تومان    

حقوق 1400 کارگران با 35% افزایش:

 • روزانه: 85.969 تومان
 • ماهانه:2.579.076 تومان      

حقوق 1400 کارگران با 40% افزایش:

 • روزانه: 89.153 تومان
 • ماهانه:2.674.597 تومان    

پیش بینی کارشناسان روابط کار در خصوص افزایش حقوق کارگران 1400

مجموع دریافتی ممکن است به نظر گروه کارگری نزدیک شود.

 اگر 33 درصد اضافه شود و از سمتی 200 هزار تومان روی مسکن، 200 هزار تومان روی بن و با افزایش مبلغ حق اولاد در واقع چیزی حدود یک میلیون و 500 هزار تومان به حقوق کلی کارگران اضافه می شود.


بروز رسانی: 16 دی 99

افزایش 32 درصدی حقوق کارگران برای سال 1400 

 • بابایی کارنامی رئیس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم:

 

 • با توجه به افزایش حقوق پیشنهادی برای کارکنان دولت،32 درصد افزایش برای کارگران قطعی به‌نظر می‌رسد.

جدول حقوق بازنشستگان کشوری درسال 1400

 • حقوق بازنشستگان کشوری بااحتساب  25 درصد درسال 1400 

** حق مدیریت 5% و هر سال خدمت بیش از 30 سال 2/5%است که می توانید به مبالغ فوق اضافه کنید.

 • به طورمثال گروه 14: با 5 درصد مدیریت 73،597،125 ریال می شود.
 • همچنین حق ایثارگری برای کسانیکه تاکنون محاسبه شده است.

حق عائله مندی و حق اولاد درسال 1400

 • عائله مندی :           3،۷702،712  ریال
 • به ازای هراولاد :     959،962   ریال

بخشنامه بودجه سال 1400

حسن روحانی- رییس جمهور

کلیه دستگاه‌های اجرایی

 • بدین‌وسیله بخشنامه بودجه سال 1400 به شرح پیوست ابلاغ می‌شود. کلیه دستگاه‎های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مکلفند در چارچوب جهت‌گیری‎ها و سیاست‎های مندرج در این بخشنامه و ضوابط مالی و دستورالعمل‌های جامع بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد و پیوست‎های آن، «سند اجرایی بودجه» خود را با هماهنگی دستگاه سیاست گذار مطابق زمان‌بندی پیوست در سقف اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‎ای و هزینه‎ای (به تفکیک امور و فصول) به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه نمایند.
 • لایحه بودجه سال 1400 در چارچوب برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه، سیاست‏های کلی اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های جمعیت و اقدمات اجرایی مربوطه، و با رویکردهای «رشد بلند مدت از طریق تمرکز بر صادرات غیرنفتی»، «مقابله فعالانه با شیوع ویروس کرونا و کاهش آثار منفی اقتصادی آن»، «تسریع در تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با رویکرد پیشرفت متوازن و فراگیر»، اصلاح ساختار بوجه با رویکرد رفع موانع تولید و تسهیل فضای کسب و کار»، «توجه به معیشت مردم با اولویت کالاهای اساسی» و «توسعه الگوی مشارکت عمومی- خصوصی» تدوین خواهد شد.

** بخشنامه بودجه سال 1400 اخیرا توسط رییس جمهور به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد و این سازمان نیز برای تنظیم لایحه بودجه بخشنامه را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده است.

دانلود بخشنامه بودجه 1400 

حداقل حقوق کارگران در سال 1400 چقدر است؟

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: حقوق کارگران برای سال آینده با توجه به تورم 30 درصدی در آخرین نرخ اعلامی، به نظر می‌رسد محتمل‌ترین سناریو رشد نزدیک به 30 درصد باشد.

فرامرز توفیقی (نماینده کارگران در شورای عالی کار):

پرونده افزایش حقوق کارگران در سال 1399 هنوز برای ما بسته نشده، هیات تخصصی دیوان عدالت نیز شکایت ما را پذیرفته و مصوبه دستمزد امسال را رد کرده است؛ بنابراین کارگران درصدی از حقوق امسال را طلب دارند.

تا زمانی که این مساله حل نشود ورود به موضوع افزایش حقوق سال 1400 اشتباه است، مگر این که دو ضلع دیگر بپذیرند که درصدی از افزایش دستمزد سال 1400 را ناشی از کم‌کاریشان در سال 1399 ببینند.

طبق اعلام مرکز آمار ایران، تورم سالانه در آذر ماه 30.5 درصد برآورد شده است. اگر قرار بر افزایش حداقل حقوق سال 1400 طبق آخرین تورم اعلامی باشد با رشد 30 درصد حداقل دستمزد احتمالا این رقم از 1.9 میلیون تومان به حدود 2.5 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

جزئیات طرح افزایش حقوق کارگران و حقوق کارمندان در سال 1400

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از پیشنهاد نمایندگان به دولت در ارتباط با افزایش حقوق کارگران در سال 1400، بر مبنای افزایش تورم خبر داد.

ولی اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش حقوق کارگران و کارمندان هر ساله باید بر اساس قانون و میزان تورم سالیانه افزایش پیدا کند، گفت: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته تورم در سال چندین بار افزایش پیدا کرده است لازم است همراه با افزایش این تورم حقوق کارگران نیز افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه اخیراً به دولت پیشنهاد داده‌ایم که افزایش حقوق کارگران و کارمندان در سال دو بار انجام شود، ادامه داد: پیشنهاد داده‌ایم که دوبار یعنی شش ماهه اول و 6 ماهه دوم سال جلسات کارگران، کارفرمایان و نماینده دولت برگزار و بر اساس تورم حقوق‌ها افزایش پیدا کند.

نماینده گرمی در مجلس با بیان اینکه تورم در کشور هفتگی و یا روزانه افزایش پیدا می‌کند، اضافه کرد: بر اساس همین موضوع پیشنهاد داده‌ایم که حقوق کارگران نیز سالیان دو بار افزایش پیدا کند که دولت هنوز پاسخی به این پیشنهاد مجلس نداده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه اگر دولت موضوع افزایش دو بار در سال حقوق کارگران و کارمندان را نپذیرد نمایندگان مجلس طرحی را در این زمینه ارائه خواهند کرد، اظهارکرد: این موضوع فعلا در حد کارشناسی و طرح اولیه است و باید با چکش کاری‌های لازم موضوع را قطعی کنیم.

حقوق کارگران در سال 1400 چقدر افزایش می‌یابد؟

علی بابایی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بر اساس برآوردی که مجلس دارد، بایستی حداقل 35 درصد به حقوق کارگران اضافه شود. این برآورد بر اساس آمایش چند ساله صورت گرفته است.

وی با اشاره به شرایط کرونایی کشور، تصریح کرد: نخستین گروهی که به دلیل شیوع این بیماری متضرر شده‌اند کارگران و نیروی کار است و به همین جهت کمیسیون اجتماعی در نظر دارد سبد درآمدی نیروی کار کشور را اضافه کند و بر اساس برآوردی که مجلس دارد، حداقل باید 35 درصد به حقوق کارگران اضافه شود.

افزایش حقوق کارگران در سال 1400 هم 25 درصد خواهد بود؟

دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه حداقل حقوق کارگران در شورای عالی کار تعیین می شود، تاکید کرد: پیش بینی افزایش 25 درصدی حقوق کارکنان دولت در بودجه به این معنی نیست که کارگران هم الزاما باید 25 درصد افزایش حقوق داشته باشند.

هادی ابوی با اشاره با پیش بینی افزایش 25 درصدی حقوق کارمندان در بودجه 1400 درباره احتمال تصویب افزایش 25 درصدی حداقل حقوق کارگران در سال آینده ابراز عقیده کرد و گفت: کارمندان دولت غیر از افزایش حقوقی که می گیرند یک سری مزایای رفاهی و کارانه هم دارند و اگر همین مزایا را با شرایط فعلی نگیرند زندگیشان به مشکل می خورد.

وی افزود: اوایل به کارگران بن کارگری می دادند که با آن مایحتاج ضروری خود را تامین می کردند. امروز وجه آن را می دهند و ما بارها اعلام کرده ایم که شیوه غلط پول دادن را حذف کنند و به جایش به کارگران کالا بدهند یا بخشی از اقلام و کالاهای اساسی سبد معیشت آنها مثل مرغ و روغن را تامین کنند تا زندگی آنها بهتر و هزینه هایشان کمتر شود.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ادامه داد: جامعه کارگری از توزیع بن کارتهای کارگری راضی بود چون حداقل های زندگی سرسفره هایشان بود از طرفی این کار در کنترل بازار هم اثر داشت، چون وقتی به یکباره چند میلیون روغن با بن خواربار توزیع می شد کارگران دیگر سراغ بازار آزاد نمی رفتند و قیمتها به طرز عجیبی در بازار رشد نمی کرد و از این جهت کنترل کننده تورم خیلی از اقلام سبد مصرفی کارگران بود.

ابوی تصریح کرد: اگر دولت می خواهد حقوق کارمندان را 25 درصد افزایش بدهد، اختیار دارد و شاید این درصد افزایش کفایت کند و پاسخگوی زندگی کارمندان باشد ولی در مورد حداقل حقوق کارگران شورای عالی کار تصمیم گیری می کند.

این مقام مسئول کارگری متذکرشد: پایه و حداقل مزد کارگران در شورای عالی کار توسط نمایندگان کارگری و کارفرمایی و دولت تعیین می شود؛ یعنی باید در شرایط مساوی و برابر گفت وگو و رقمی که تامین کننده زندگی کارگران باشد، مشخص شود.

 در هفته های اخیر برخی نمایندگان مجلس اعلام کردند که حقوق سال آینده کارگران نباید کمتر از 40 درصد باشد. حتی اگر بگوییم 300 درصد افزایش پیدا کند باز هم با شرایط موجود جوابگوی هزینه های زندگی کارگران نیست و عقب ماندگی مزدی کارگران جبران نمی شود.

وی بیان اینکه بحث درآمد و حقوق کارمندان دولت با کارگران از هم متفاوت است، اظهار کرد: اینطور نیست که چون در بودجه درصد افزایش حقوق کارکنان دولت 25 درصد پیش بینی شده کارگران هم الزاما باید 25 درصد باشد ضمن آنکه کارگران در بودجه از ردیف اعتباری برخوردار نیستند.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در پایان با بیان اینکه بسیاری از داروهای معمول و مصرفی کارگران مثل قطره چشم و شربت از ردیف بیمه خارج شده است، گفت: تاکید ما بر افزایش حداقل حقوق به این دلیل است که هزینه های دارو و درمان، مسکن و اجاره بها و خوراک کارگران پوشش داده شود تا یک کارگر بتواند از عهده معاش روزانه خود و خانواده اش برآید؛ لذا ضمن درخواست برای تعیین دستمزدی عادلانه در شورای عالی کار، انتظار داریم با توجه به آنالیزی که برای هزینه های سبد معیشت کارگران صورت می گیرد به جای پرداخت نقدی بن خواربار، کالای آن را تامین کنند و به کارگران بدهند.

افزایش حقوق کارمندان سال 1400

براساس ضوابط مالی ناظر در تهیه و تنظیم بودجه 1400، افزایش ضریب ریالی حقوق به طور متوسط 25 درصد تعیین شده است.

رقم قطعی افزایش حقوق کارمندان در نهایت به تصویب هیات وزیران رسیده و در لایحه بودجه گنجانده خواهد شد.

افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار نیز 25 درصد تعیین شده و رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.

براین اساس، سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان در بودجه سال 1400 حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال 1399 پیش‌بینی خواهد شد.

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 99 به طور متوسط 15 درصد بود که طی مصوبه مجلس حداقل پرداختی به کارکنان 2.800.000 تومان تعیین شد.

معافیت ماهانه مالیات حقوق سال 1400، 4 میلیون تومان شد

 طبق جزئیات پیش نویس لایحه بودجه سال 1400 معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی برای سال 48 میلیون تومان و ماهانه تا 4 میلیون تومان از مالیات معاف خواهد شد.

براساس جزء 5 تبصره 12 لایحه بودجه سال 1400 سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیاتهای مستقیم در سال 1400 سالانه مبلغ چهارصد و هشتاد میلیون 480,000,000 ریال تعیین می شود.

نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی

نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای فوق العاده، موضوع ماده 85 قانون مالیات‌های مستقیم به صورت مازاد بر مبلغ مذکور به شرح زیر اصلاح می‌گردد:

 • تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ده درصد %10
 • نسبت به مازاد یک و نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه پانزده درصد %15
 • نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه بیست درصد %20
 • نسبت به مازاد چهار برای مشمول مالیات بیست و پنج درصد %25

*تبصره های 1 و 1 قانون اصلاح ماده 12 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1396/4/27 به قوت خود باقی است.

حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 1400 

حداقل حقوق بازنشستگان در سال 1400 بالغ بر 3 میلیون و 500 هزار تومان در لایحه بودجه پیشنهاد شد.

براساس جزء 4 بند الف تبصره 12 لایحه بودجه سال 1400 که هیات دولت در حال بررسی و تصویب آن است، ذکر شده کف حقوق کارکنان دولتی، قرارداد کارمعین و حقوق بازنشستگان کمتر از 35 میلیون ریال در ماه نباشد.

در قانون بودجه سال جاری کف حقوق بازنشستگان و کارمندان دولتی اعم از رسمی، پیمانی و کارمعین کمتر از 2.8 میلیون تومان در ماه نبود. بنابراین در لایحه بودجه سال آینده میزان افزایش کف حقوق گروه‌های یاد شده 25 درصد است.

انتشار لایحه بودجه سال 1400 کل کشور -آذر 99

لایحه بودجه سال 1400 کل کشور در نشست علنی امروز (چهارشنبه) 12 آذر 99 پارلمان توسط حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌‌جمهور به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شد.

 اگرچه صبح امروز محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در نطقی به موضوع لایحه بودجه 1400 پرداخت اما در زمان ارائه لایحه بودجه، کرسی ریاست را ترک کرد و آن را به نایب خود، علی نیکزاد واگذار نمود. نماینده دولت هم فرصت نیافت درباره لایحه بودجه، نطق کند.

پس از تقدیم لایحه بودجه 1400 از سوی دولت به مجلس، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس اعلام کرد:

نمایندگان به مدت 10 روز فرصت دارند تا نظرات و پیشنهادات خود را درباره لایحه بودجه سال 1400 کل کشور را به کمیسیون‌های تخصصی ارسال کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

گفتنی است بر اساس ماده 182 آیین نامه داخلی مجلس، کمیسیون‌هاى تخصصى نیز موظفند حداکثر تا پانزده روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم نمایند.

همچنین کمیسیون تلفیق موظف است حداکثر ظرف پانزده روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون تخصصی، ضمن رسیدگى به گزارش کمیسیون‌هاى تخصصى گزارش نهائى خود را تنظیم و به مجلس شوراى اسلامى تقدیم نماید. البته مهلت رسیدگی کمیسیون تلفیق حداکثر تا پانزده روز با موافقت هیأت رئیسه قابل تمدید می‌باشد.

** دانلود لایحه بودجه سال 1400 کل کشور


میزان عیدی کارکنان دولت در سال 99 اعلام شد- بهمن 99

 • بر اساس تصمیم هیأت وزیران، به دستگاه های اجرایی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی ایران (به استثنای کارگران شاغل در کارگاه های مشمول قانون کار) اجازه داده شد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیأت علمی دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که بطور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت 1 میلیون و پانصد هزار تومان به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال 1399 به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه های اجرایی پرداخت نمایند.
 • پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال 1399 بوده و در هر حال میزان عیدی این گونه افراد از ۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

عیدی کارکنان دولت سال 99

 • عیدی کارکنان دولت بهمراه حقوق بهمن‌ماه 99 واریز میشود.
 • طبق مصوبه هیات دولت عیدی کارکنان دولتی 15.000.000 ریال است که با حقوق بهمن ماه 99 به حساب‌شان واریز می‌شود.

جدول میزان عیدی کارگران سال 99

 • جدول زیر میزان عیدی با احتساب حقوق پایه 1.911.270 تومان سال 99 می‌باشد.
 • رقم عیدی کارگران از یک تا 12 ماه

جدول میزان عیدی با احتساب حقوق پایه 1.911.270 تومان سال 99

 جزئیات عیدی امسال کارگران

 • برای افرادی که کمتر از یک سال کار کرده باشند هم براساس 60 روز کار و نسبت ایام کارکرد محاسبه می‌شود. به این شکل که حداقل مزد ماهیانه در عدد 2 ضرب و بر تعداد روزهای کاری تقسیم می‌شود. (حداقل مزد ضربدر 2 تقسیم بر 12 و ضربدر تعداد ماه کارکرد)

 جزئیات عیدی امسال کارگران

به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟(امتیاز: 2.9 - رای: 7)

ثبت نظر تعداد نظرات: 2 تعداد نظرات: 2
usersvg