افزایش 20 درصدی حقوق نیرو‌های انتظامی و مسلح
۱۴۰۱/۰۸/۰۸ تاریخ انتشار

افزایش حقوق نیرو‌های انتظامی و مسلح- آبان 1401

 * حقوق نیروهای مسلح 20 درصد افزایش می‌یابد.

  • نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش 20 درصدی حقوق نیروهای مسلح موافقت کردند.
  • کارمندان نیروهای انتظامی کماکان از فوق العاده سختی کار طبق مقررات استخدامی این نیرو علاوه بر فوق العاده‌های مذکور در فصل دهم این قانون برخوردار می‌باشند.

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1401 کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری با پیشنهاد احمد امیرآبادی فراهانی مبنی بر افزایش 20 درصدی حقوق نیرو‌های انتظامی و مسلح با 164 رأی موافق، 29 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع از مجموع 245 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

افزایش 20 درصدی حقوق نیرو‌های انتظامی و مسلح

احمد امیرآبادی فراهانی در جریان طرح پیشنهادی خود گفت:

  • حقوق و مزایای نیرو‌های انتظامی و مسلح طبق تبصره 3 ماده 117 قانون خدمات کشوری باید 20 درصد بیشتر از نیرو‌های لشگری و کشوری باشد؛ بنابراین آن‌ها باید افزایش حقوق داشته باشند؛ چرا که حقوق این عزیزان از دیگر بخش‌های لشکری کمتر است؛ لذا حق آن‌هایی است که در مرز‌ها مرزبانی می‌کنند، حقوقشان افزایش یابد.

براساس این پیشنهاد، به ردیف 1 ماده واحده لایحه مذکور عبارت "در اجرای این بند درخصوص نیرو‌های مسلح تبصره 3 ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری اجرایی می‌شود" الحاق می‌شود.

براساس ردیف ۱ اصلاح شده ماده واحده لایحه مذکور؛ (3000) امتیاز برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 86/7/8 و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب 70/6/13  و سایر مشمولین جزء (۱) بند «الف» تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال 1401 کل کشور (به استثنای مشمولان قانون کار) و معادل ریالی (210) امتیاز برای اعضای هیأت علمی و قضات، با عنوان ترمیم حقوق، به صورت ثابت در احکام کارگزینی و قرارداد‌های آنان درج می‌شود. مبلغ ناشی از اعمال این افزایش مشمول کسور بازنشستگی می‌باشد. امتیاز مذکور برای افرادی که پس از تصویب این قانون در دستگاه‌های موضوع این بند بکارگیری می‌شوند، نیز اعمال می‌گردد. در اجرای این بند درخصوص نیرو‌های مسلح تبصره ۳ ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری اجرایی می‌شود.

فوق العاده جهش علمی بر مبنای عملکرد اعضای هیات علمی

  • تبصره: علاوه بر افزایش مندرج در این بند، حداکثر 15% به عنوان "فوق العاده جهش علمی بر مبنای عملکرد" به حقوق و مزایای مستمر اعضای هیات علمی غیربالینی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر دستگاه‌های اجرائی، اضافه می‌شود.

دستورالعمل مربوطه به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری استخدامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت حقوقی ریاست جمهوری به تصویب شورای حقوق و دستمزد می‌رسد.

به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟(امتیاز: 4.5 - رای: 1)

ثبت نظر تعداد نظرات: 0 تعداد نظرات: 0
usersvg