افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارکنان دولتی
۱۴۰۱/۰۳/۳۰ تاریخ انتشار

خبر خوش برای کارکنان مشمول قانون کار در دستگاه‌های دولتی

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

خبر خوش مجلس برای کارکنان مشمول قانون کار در دستگاه‌های دولتی| افزایش مجدد  حقوق کارکنان در راه است | شهرآرانیوز

دولت مصوبه‌ای داشت که بر اساس آن حقوق کارکنان مشمول قانون کار در دستگاه‌های دولتی را همانند حقوق کارمندان تنها 10 درصد افزایش داده بود که این تصمیم موجب نارضایتی این افراد شده بود.

با توجه به اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی کار باید حقوق کارکنان مشمول قانون کار همچون سایر دستگاه‌های غیردولتی 57 درصد افزایش داده می‌شد اما دولت برخلاف این مصوبه حقوق این افراد را فقط 10 درصد افزایش داده بود.

ما این میزان افزایش را در کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار دادیم و در نامه‌ای به رئیس مجلس و هیئت تطبیق مقررات ارسال کردیم سپس در پی بررسی‌های صورت گرفته بر اساس اصل 138 قانون اساسی مغایرت این مصوبه با قانون به هیئت دولت اعلام شد تا در آن تجدیدنظر کند.

اسماعیلی عنوان کرد:

  • دولت نیز مجدد این مصوبه را مورد بررسی قرار داده و در نهایت قرار شد حقوق مشمولان قانون کار که در دستگاه‌های دولتی فعالیت دارند طبق مصوبه شورای عالی کار 57 درصد افزایش داده شود.

یعنی در تبصره 2 اصلاحیه این مصوبه آمده است که رشد حقوق، مزایا و فوق‌العاده مشمولان قانون کار که در دستگاه‌های اجرایی مشغول به کار هستند تابع ضوابط مقرر در قانون کار خواهد بود.

زمان اچرای افزایش حقوق کارکنان مشمولان قانون کار 

  • رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: به دنبال تلاش کمیسیون اجتماعی در نهایت این مصوبه اصلاح شده و ابلاغ می‌شود و افزایش حقوق کارکنان مشمول قانون کار از ماه آینده (تیر 1401) نیز اجرا خواهد شد.

به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟(امتیاز: 4.8 - رای: 2)

ثبت نظر تعداد نظرات: 0 تعداد نظرات: 0
usersvg