زمان پرداخت حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان در اردیبهشت 1400
1400/02/21 تاریخ انتشار

زمان پرداخت حقوق بازنشستگان در اردیبهشت 1400 

  • واریز حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی از روز بیستم هر ماه شروع می‌شود، بنابراین حقوق ماه جاری این گروه نیز باید از روز بیستم یعنی امروز، دوشنبه 20 اردیبهشت 1400  واریز شود.

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

قرار بود حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برای امسال مشمول دو نوع افزایش شود:

  • متناسب‌سازی و افزایش حقوق 39 درصدی سالانه. اما پس از این که حقوق فروردین واریز شد نه تنها نتیجه برای بازنشستگان راضی‌کننده نبود بلکه احکام جدید هم روشن نبود.

زمان پرداخت حقوق بازنشستگان اردیبهشت 1400 طبق حرف الفبا

 بنابر اعلام سازمان تامین اجتماعی، پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان از 20 اردیبهشت آغاز شده است و تا سی و یکم اردیبهشت بر اساس حروف الفبا واریز می شود.

حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در اردیبهشت 1400 بر اساس حرف اول نام خانوادگی آنان و طبق جدول زیر پرداخت می شود:

واریز مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان 

ایرادات واریزی‌ها و احکام تا حدی بود که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دستور به بازبینی داد. نتیجه بازبینی نیز این شد که حقوق برخی از بازنشستگان کم واریز شده و باید در حقوق اردیبهشت لحاظ شود. همچنین مابه‌التفاوت فروردین نیز در این ماه به حسابشان واریز می‌شود؛ بنابراین بازنشستگان و مستمری‌بگیرانی که غیرحداقل‌بگیر هستند در اردیبهشت نسبت به فروردین افزایش حقوق خواهند داشت و مبلغی به عنوان مابه‌التفاوت ماه قبل دریافت می‌کنند.

  • مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده که حداقل حقوق برای فردی که 30سال خدمت کرده، همسر و دو فرزند دارد و در زمان خدمت حداقل‌بگیر بوده امسال چهار میلیون و 300 هزار تومان است.

مشاهده احکام افزایش مستمری تمامی مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی

  • احکام افزایش مستمری و متناسب سازی شده تمامی مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی در سال جاری (حداقل بگیر و غیرحداقل بگیر) در سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir قابل مشاهده است و بازنشستگان می توانند با مراجعه به این سامانه حکم خود را مشاهده کنند.