13 شغل سودآور فناوری‌اطلاعات (IT) با بالاترین حقوق در دنیا
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ تاریخ انتشار

1. مهندس بزرگ داده‌ها

کسب‌وکارها به افرادی نیاز دارند که بتوانند حجم زیادی از داده‌های خام را برای تعیین و تبیین استراتژی‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و خلق ایده‌های نوین به کار گیرند. یک مهندس داده‌ها به‌طور متوسط درآمدی در حدود 163 هزار دلار در سال دارد. این متخصصان به‌طور معمول معماری نرم‌افزار و سخت‌افزار یک شرکت و سامانه‌هایی که افراد برای کار با داده‌ها به آن‌ها نیاز دارند را آماده می‌کنند. یک مهندس بزرگ داده‌ها به‌طور معمول حداقل مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر و تخصص بالایی در ریاضیات و کار با بانک‌های اطلاعاتی را دارد.

2. توسعه‌دهنده برنامه‌های همراه

اگر به برنامه‌های روی گوشی همراه و تبلت خود نگاه کنید، این موضوع را به خوبی درک می‌کنید که چرا توسعه‌دهندگان برنامه‌های همراه از سوی شرکت‌ها استخدام می‌شوند. این افراد باید در زمینه کدنویسی با چارچوب‌های موبایل و زبان‌های توسعه موبایل و همچنین زبان‌های توسعه وب اطلاعات کافی داشته باند. به‌‌طور میانگین حقوق متوسط توسعه‌دهندگان برنامه‌های همراه 146 هزار دلار در سال است.

13 شغل سودآور فناوری‌اطلاعات با بالاترین حقوق در دنیا

3. مدیر امنیت اطلاعات

داوطلبانی که برای این شغل جذاب پیشنهاد همکاری به شرکت‌ها را می‌دهند باید دارای پیشینه‌ فنی قوی در حوزه امنیت سامانه‌ها و شبکه‌ها باشند و همچنین توانایی لازم برای رهبری یک تیم را داشته باشند. مهارت بالا در تحلیل و حل مسائل و تعامل با اعضا تیم حائز اهمیت است. مدیران امنیت سامانه‌های اطلاعاتی باید همانند سایر بخش‌ها از مقررات و خط‌مشی‌ها پیروی کنند. مدیران امنیت سامانه‌های اطلاعاتی باید دانش خود در ارتباط با ترندهای جدید امنیتی و روش‌های نوین مقابله با حملات را بهبود بخشند. گواهی‌نامه‌هایی شبیه به CISSP یا کامپتیا سکوریتی پلاس اغلب توسط کارفرمایان درخواست می‌شود. متخصصان فناوری‌اطلاعات به‌طور متوسط 143 هزار دلار در سال دستمزد دریافت می‌کنند.

13 شغل سودآور فناوری‌اطلاعات با بالاترین حقوق در دنیا

4. معمار برنامه‌های کاربردی

متخصصان این حوزه افرادی هستند که به‌طور میانگین 141 هزار دلار در سال دستمزد دریافت می‌کنند. این افراد مسئولیت طراحی بخش‌های اصلی برنامه‌ها که شامل رابط کاربری، میان‌افزار و زیرساخت می‌شود را عهده‌دار هستند. این افراد علاوه بر توانایی فنی بالا باید به خوبی بتوانند تیم‌ها را رهبری و مدیریت کنند. این افراد مهارت‌های ارتباطی و برنامه‌ریزی لازم را در اختیار دارند. معمار برنامه‌های کاربری یکی از مشاغل پر درآمد فناوری اطلاعات است که تقریبا هر شرکتی با هدف بهبود برنامه‌های موجود یا اضافه کردن برنامه‌های جدید به زیرساخت‌های فعلی خود به آن نیاز دارد.

5. معمار داده‌ها

این متخصصان فناوری‌اطلاعات مسئولیت طراحی فرآیندهای پیچیده و زیربنایی به منظور اتخاذ تصمیمات استراتژیک در حوزه کسب‌وکار را بر عهده دارند. آن‌ها الزامات تجاری را به راه‌حل‌‌های بانک‌‌محور اطلاعاتی تبدیل می‌کنند و همچنین مسئولیت ذخیره‌سازی داده‌ها و نحوه سازمان‌دهی اطلاعات را عهده‌دار هستند. اطمینان از این موضوع که امنیت بانک‌های اطلاعاتی در شرایط مطلوب قرار دارد بخشی از وظایف این افراد است. این افراد به‌طور متوسط 141 هزار دلار در سال درآمد دارند.